AKTUALITY

ATLANTIC WINES NA FESTIVALU LETNÍ PERLENÍ!

Zajímá vás, jak chutnají portugalské bublinky? Zastavte se za námi tento víkend od 28. do 29. července 2023 na Festival jak víno na Střeleckém ostrově v Praze! Téma tohoto víkendu je Letní perlení, a tak u nás můžete vyzkoušet nejen šumivá vína vyrobená tradiční metodou z regionu Bairrada - tradičního centra výroby šumivých vín v Portugalsku, ale i skvostný růžový pét-nat z Doura.

Na které láhve se můžete těšit?
🔹 Marquês de Marialva Blanc de Bancs Brut z vinařství Adega de Cantanhede (region Bairrada)
🔹 Marquês de Marialva Blanc de Noirs Baga Brut z vinařství Adega de Cantanhede (region Bairrada)
🔹 Uivo PT NAT Pinot Noir Rosé z vinařství Folias de Baco (region Douro)

Bublinky vám moc nejedou? Přijďte také! U nás na stánku se najde i něco pro nebublinkáře:
🔹 bílé Tons de Duorum z vinařství João Portugal Ramos (region Douro)
🔹 bílé QG Alvarinho z vinařství Quinta de Gomariz (region Vinho Verde)
🔹 červené Terras do Sado Syrah z vinařství Sociedade Vinícola de Palmela (region Setúbal)
🔹 červené Marquês de Marialva Baga Reserva z vinařství Adega de Cantanhede (region Bairrada)
🔹 portské White Extra Dry Port z vinařství Quinta de La Rosa (region Douro) 
🔹 madeirské Barbeito Veramar 5yrs Reserva z vinařství Barbeito (region Madeira)
🔹 muškátové Moscatel de Setúbal z vinařství Sociedade Vinícola de Palmela (region Setúbal)
 
Těšíme se na vás! Até logo!

 

SLAVÍME MEZINÁRODNÍ DEN PORTSKÉHO SE SLEVOU -10 %!

Symbol portugalského vinařství. Nejznámější fortifikované víno na světě. Sladké, hutné, komfortní. To vše je portské víno a my dnes slavíme jeho mezinárodní den. Abyste mohli slavit s námi, připravili jsme pro vás příjemnou 10% slevu na všechny půllitrové láhve portského, které u nás na e-shopu najdete.

Akce platí do neděle 29. ledna 2023.

Tak na zdraví! A saude!

NOVÁ PŘEPRAVNÍ SLUŽBA: ZÁSILKOVNA Z-POINT
S novým rokem jsme do nabídky dopravy přidali novou přepravní službu - Zásilkovnu Z-point, díky které si můžete nechat dodat Vaši objednávku na více jak 7 500 výdejních míst po celém Česku.
 
Vzhledem k ceně služby (55/79 Kč) ji doporučujeme využít zejména u objednávek konzerv, případně konzerv a vín. Maximální hmotnost balíčku je 5 kg (tzn. max. 3 láhve).
 
U zásilek vín i tak stále doporučujeme využívat přepravní službu Messenger. Proč? Jsou to pašáci a s vínem to fakt umí ????.
 
Více info najdete v sekci "Doprava a platby".
NOVÁ DEGU SADA PRO HLADKÝ PŘÍCHOD NOVÉHO ROKU

Lámete si hlavu, jak důstojně oslavit závěr starého a začátek nového roku? Už nemusíte! Připravili jsme pro vás sadu portugalských vín Happy New Year!, která vás provede silvestrovskými oslavami krok za krokem, ať už je strávíte v bujaré společnosti přátel nebo doma v poklidné atmosféře zachumlaní pod dekou. Jako je tomu u každé degustační sady, i v tomto případě doprava zdarma a cena sady výhodnější než nákup vín samostatně. Tak šťastný nový rok!

DODÁNÍ ZBOŽÍ DO VÁNOC

Rádi byste měli víno od nás u sebe doma do Vánoc? Tak potom zbystřete! Náš dopravce Messenger garantuje dodání vín do Vánoc pouze při objednávkách převzatých k přepravě do pátku 16. prosince (což znamená objednání u nás do pátku 16. prosice do 12:00).

Pokud si vzpomenete později, prosím kontaktujte nás. Čeká nás ještě několik závozů a je tak možné, že Vám víno budeme moci doručit osobně

V předvánočním týdnu jsou v plánu tyto rozvozy:

  • úterý, 20.12.2022 - severní Morava
  • středa, 21.12.2022 - jižní Morava
  • pátek, 23.12.2022 - střední a východní Čechy + Praha
  • sobota, 24.12.2022 do 12:00 - Olomoucko

 

VÁNOCE BEZ STAROSTÍ

Do naší nabídky přibyla nová degustační sada vín se zvýhodněnou cenou s názvem Vánoční šampióni. Vybrali jsme do ní ta portugalská vína, která se nám v posledních letech osvědčila v kombinaci s typickými českými svátečními pokrmy.

 

PASSAGEM RESERVA TINTO 2019 V NEJLEPŠÍ STOVCE!
Červené víno Passagem Reserva 2019 je nejen v našem skladu, ale nově i ve výběru 100 nejlepších vín světa časopisu Wine Enthusiast, a to s 92 body na krásné 37. pozici!
 
Passagem je víno z vinařství Quinta das Bandeiras, které je společným projektem rodiny Bergqvist z vinařství Quinta de la Rosa a enologa Jorge Moreiry. Vinice leží v jedné z nejlepších lokalit regionu Douro. Mnozí o tomto vínu říkají, že je to skrytý klenot portugalského vinařství, díky svůdné chuti zralého ovoce, 18 měsících v sudech z fracouzského dubu Allier a trojici původních portugalských odrůd - Touriga Nacional, Touriga Franca a Sousã.
 
Článek si můžete přečíst tady: The Enthusiast 100: The Best Wines of 2022
NOVÉ PRODUKTY - NAKLÁDANÁ LUPINA NEBOLI TREMOÇOS
Dnes jsme naskladnili nové produkty – nakládanou lupinu neboli tremoços. Je to nejtypičtější portugalská chuťovka k pivu a vínu. My si i tak díky skvělé chuti vybrali českého výrobce České Tremoso, který se v Portugalsku inspiroval. K dispozici ve variantě solené, česnekové a sladkokyselé.