douRosa 2018 (červené víno / Douro)

232 Kč 309,33 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
region: Douro
typ vína: červené suché víno
odrůdyTouriga Nacional a mix dalších odrůd typických pro tuto oblast
aroma: svěží červené ovoce
 
ocenění
  • Wine Enthusiast - Top 100 Best of the Year 2015
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 14 %
obsah kyselin: 5,4 g/l
zbytkový cukr: 0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno douRosa je víno, které se pije opravdu snadno. Je vyvážené a elegantní, krásná fialová barva se snoubí se svěžestí a chutí červeného ovoce s mladými jemnými taniny.

VINIFIKACE

Sklizeno ručně po pečlivém výběru hroznů. Poté přeneseno v malých přepravkách k třídícímu stolu, kde následně probíhá ještě další kontrola, kterou projdou jen ty nejlepší hrozny. Po lehkém rozdrcení jsou hrozny přesunuty do fermentačních nádrží s kontrolovanou teplotou, což pomáhá s extrakci aromatických látek, tříslovin a barviv ze slupek hroznů. Zrání probíhá po dobu 12 měsíců v sudech z francouzského dubu o objemu 225 až 300 litrů. Z 30 % se jedná o nové sudy, ze 70 % o sudy v 2. a 3. roce jejich používání.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

DouRosa skvěle doplní piknikový koš, je to také výborný doprovod uzenin, pizzy a grilovaných pokrmů (zvláště Portugalci oblíbených grilovaných sardinek).

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.