Loios 2023 (bilé víno/Alentejo)

231 Kč
Skladem (>5 ks)

region: Alentejo
typ vína: suché bilé víno
odrůdy: Roupeiro, Rabo de Ovelha
aroma
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 12,5 %
obsah kyselin: 5,9 g/l
zbytkový cukr: <4 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Barva vína je poměrně bledá, ale v aroma explodují tóny zelených citrusů, listů pomerančovníku a citrónové kůry. V ústech je víno lehké, harmonické a jednoduché – v chuti vystupují tóny minerálů a bílého ovoce jako je broskev nebo mišpule. To vše zakončuje svěží závěr s příjemnou lehkostí. Skutečně víno pro všechny příležitosti se skvělým poměrem ceny a kvality.

VINIFIKACE

 Ruční a mechanická sklizeň. Hrozny se rozdrtí, zbaví stopek a následuje macerace po dobu 24 hodin v rotačních tancích. Fermentace probíhá za řízené teploty v nerezových tancích.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Víno vhodné jako doprovod aperitivů, stejně jako ostatních lehčích jídel.

 

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.