Madeira

 

Téměř pět století byla na svazích tohoto atlantického ostrova budována unikátní vinařská krajina, charakteristická terasovitými políčky se zavlažovacími kanály, které nám dávají hrozny vysoké kvality, a díky tomu i výjimečné víno.

Pro Madeiru jsou charakteristické půdy ležící na vulkanickém podloží, stejně jako povětrnostní podmínky ovlivněné okolním oceánem - léta i zimy jsout tu mírné a vlhké. Víno díky nim získává jedinečné vlastnosti.

Symbolem madeirského vinařství je lahodné, ve světě proslavené fortifikované madeirské víno (tzv. madeira), které je známé pro svou odonost a schopnost zrání. Traduje se, že vydrží skladování i více než dvě století. Nejpoužívanější odrůdou u madeirských vín je Tinta Negra, ovšem ta nejušlechtilejší vína sází na odrůdy Sercial, Verdelho a Malvasia.

A stejně jako na každém subtropickém nebo tropickém ostrově, i zde se pěstuje cukrová třtina, ze které se vyrábí lahodný a ve světě ceněný rum. Ten je základem pro koktejl poncha, jemuž vesele holdují ostrované i turisté, kteří ostrov Madeira s oblibou navštěvují.

Rádi byste se o madeirské vínu dozvěděli více? Pak si přečtěte našeho průvodce světem madeirského vína a jeho 1. díl a 2. díl.

14 položek celkem
Barbeito doce shoptet
399 Kč
VBM08XX
Barbeito meioseco shoptet VBM07XX
Barbeito meio seco shoptet VBM06XX
Barbeito seco shoptet
399 Kč
VBM05XX
Barbeito islanddry shoptet VBM09XX
Barbeito rainwater shoptet VBM10XX
Barbeito veramar shoptet VBM11XX
Reizinho 40%
621 Kč
RR1XX
Barbeito Boal 10 anos VBM15XX
Nahoru
Další produkty