Marquês de Borba Colheita 2023 (bílé víno / Alentejo)

Novinka
312 Kč 416 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Alentejo
typ vína: bílé suché víno
odrůdyArinto, Antão Vaz, Viognier
aroma: citrusy. minerály
 
ocenění
  • James Suckilng 90/100
objem0,75 l
obsah alkoholu12,5 %
obsah kyselin: 6,7 g/l
zbytkový cukr: <4 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno bledé slámově žluté barvy. Ve vůni lehké citrusové a minerální tóny. V chuti dobrá struktura, velmi dobře integrovaná kyselina a výrazné ovoce. Dlouhý vytrvalý závěr.

VINIFIKACE

Hrozny jsou ručně sklizeny a odnášeny v malých vědrech hned brzy ráno, aby byla zachována jejich čerstvost. Před vinifikací se ochladí v chladné komoře a jsou poté fermentovány v nerezových tancích za regulované teploty.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Vynikající jako aperitiv. Hodí se k lehkým jídlům z vepřového masa, netučných ryb a k těstovinám.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: bílá & oranžová vína
barva: bílé
region: Alentejo
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.