Marquês de Marialva Bical & Arinto Reserva Bruto 2019 (šumivé víno / Bairrada)

482 Kč 642,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Bairrada
typ vína: bílé suché šumivé víno, reserva
odrůdy: Bical, Arinto
aroma: sušené ovoce, toast
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 12,5 %
obsah kyselin: 6,2 g/l
zbytkový cukr: 5,0 g/l
 
doprava: pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno s atraktivně přítomným ovocem, krásnými a výraznými citrusy a dotekem zeleného kyselého jablka. Navzdory plnému tělu se v ústech snoubí lehkost v ústech se svěžestí, čemuž napomáhá jemná bublina. Skvěle vyvážené víno.

VINIFIKACE

Hrozny prošly celkovým odstopkováním, jemným lisováním a přirozenou statickou dekantací. Alkoholová fermentace proběhla při 18 °C, druhá fermentace, vzhledem ke klasické metodě zpracování, v láhvi. Víno zrálo 24 měsíců na kalech a po odkalení ještě další měsíc.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Ideální doprovod lehčích pokrmů středomořské kuchyně na bázi ryb a bílého masa, stejně jako nepálivých pochoutek z indické, čínské a africké kuchyně. Podávejte při 6-8 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: šumivá vína
barva: bílé
region: Bairrada
typ: šumivé, reserva
zbytkový cukr: brut
objem: 0,75 l

Psal se rok 1954, když se vinaři z vesnice Cantanhede v portugalském regionu Bairrada sešli, aby založili vinařství Adega de Cantanhede. Po letech růstů i stagnací bylo vinařství v roce 2010 revitalizováno a ke spolupráci přizván hvězdný enolog Osvaldo Amado. Ač se jedná o vinařské družstvo, pod taktovkou Osvalda Amada sbírají jeden úspěch za druhým, jak s víny šumivými, pýchou regionu Bairrada, tak i s víny tichými.