Mestre Daniel 2020 (bílé víno / Alentejo)

Značka: XXVI Talhas
589 Kč 785,33 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)

region: Alentejo 
typ vína: suché bílé víno z amfory
odrůdy: Antão Vaz, Perrum, Roupeiro
aroma: tropické ovoce, zralý ananas, minerály
 
ocenění
  • Revista de Vinhos - 17/20 (harvest 2019)
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 12 %
obsah kyselin:5,50 g/l
zbytkový cukr: <0,3 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Vůně s tóny tropického ovoce, zralého ananasu a s vynikající mineralitou. V chuti vyvážená kyselinka. Bílé Mestre Daniel je víno, které se pije velmi snadno. Je to víno plné originality a tradice.

VINIFIKACE

Sklizeň hroznů z třicetileté vinice proběhla od srpna do září. Vybrané hrozny při ní putovaly do malých bedýnek tak, aby se nepoškodily. Ve vinařství byly odstopkovány a jemně nadrceny. Fermentace a zrání proběhly při kontaktu se slupkami v tradičních hliněných amforách, tzv. talhas, po dobu 2 měsíců, bez jakékoliv kontroly teploty či přidaných kvasinek. Na den sv. Martina, kdy se začalo z amfor stáčet mladé víno, se vybraly ty, jejichž víno mělo největší potenciál k dalšímu zrání. V nich pak víno dozrálo dalších 5-6 měsíců.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: vína z amfor
barva: bílé
region: Alentejo
typ: tiché, naturální, amfora, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Techniku výroby vína v amforách ("talha“) přinesli do Portugalska Římané a ve vesnici Vila Alva se tato tradice dochovala v podobě domácího vína do dnešních dnů. Vinaři z XXVI Talhas však vrátili toto unikátní víno zpět na výslunní. Na smíšených vinicích pečují o desítky let staré keře, mezi kterými se dají nalézt ty nejvzácnější odrůdy Portugalska, a v zrenovovaném vinařství využívají 26 starobylých amfor. Ty dávají vzniknout unikátnímu vínu, jehož chu´t odkazuje k bohaté minulosti tohoto kraje.