Moscatel de Setúbal DOC 2020 (moscatel / Setúbal)

335 Kč 446,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Setúbal
typ vína: fortifikované/dolihované víno, sladké
odrůdy: Moscatel de Setúbal
aroma: kandovaná pomerančová a mandarinková kůra, rozinky, mandle
 
ocenění
  • Decanter WWA - stříbrná medaile 91/100 (ročník 2016)
  • časopis Adega: 90/100 (ročník 2018)
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 17 %
obsah kyselin: 4,2 g/l
zbytkový cukr: 140 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno jantarové barvy se zlatavými odlesky. Ve vůni je dosti intenzivní a odpovídající, typické aromatičnosti setúbalského muškátu. Ve vůni se snoubí kandovaná pomerančová a mandarinková kůra s rozinkami a mandlemi Je to vyvážené svěží víno s velmi dobrou vytrvalostí v ústech 

VINIFIKACE

Jak je zvykem u fortifikovaných vín, hroznový mošt kvasil v kádích, avšak jen částečně – proces zastavila kvalitní pálenka z hroznů, která se za tímto účelem do moštu přilévá.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Pokud je vychlazený, slouží jako skvělý aperitiv, v teplejší podobě naopak jako digestiv a doprovod dezertů a sýrů. Podávejte při teplotě 8-14 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: vína moscatel
barva: jantarové
region: Setúbal
typ: fortifikované, moscatel
zbytkový cukr: sladké
objem: 0,75 l

Vinařství bylo založeno v roce 1964 - nejprve jako spolek vinařů z okolí vesnice Palmela, kteří již nechtěli své hrozny pouze přeprodávat, ale vyrábět víno, nad jehož kvalitou budou mít plnou kontrolu. V 90. letech se vinařství stalo majetkem rodiny Cardoso, jedné z nejvýznamnějších vinařských rodin regionu. Ta začala do vinařství investovat nejen finance, ale také své mnohaleté zkušenosti s výrobou vín té nejvyšší kvality. Dnes má toto vinařství renomé nejen ve výrobě tichých vín, ale také vína, které je symbolem regionu Setúbal – místního fortifikovaného moscatelu.