Moscatel de Setúbal DOC 5 yrs Decanter Limited Edition (moscatel / Setúbal)

663 Kč 884 Kč / 1 l
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

region: Setúbal
typ vína: fortifikované/dolihované víno, sladké
odrůdy: Moscatel de Setúbal
aroma: kandovaná pomerančová kůra, rozinky, mandle
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 17 %
obsah kyselin: 4,2 g/l
zbytkový cukr: 140 g/l
 
doprava: pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno jantarové barvy se zlatavými odlesky. Ve vůni je dosti intenzivní a odpovídající, typické aromatičnosti setúbalského muškátu. Ve vůni se snoubí kandovaná pomerančová kůra s rozinkami a mandlemi Je to vyvážené svěží víno s velmi dobrou vytrvalostí v ústech 

VINIFIKACE

Jak je zvykem u fortifikovaných vín, hroznový mošt kvasil v kádích, avšak jen částečně – proces zastavila kvalitní pálenka z hroznů, která se za tímto účelem do moštu přilévá.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Pokud je vychlazený, slouží jako skvělý aperitiv, v teplejší podobě naopak jako digestiv a doprovod dezertů a sýrů. Podávejte při teplotě 8-14 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: vína moscatel
barva: jantarové
region: Setúbal
typ: fortifikované, moscatel, reserva, 5 leté / anos / years old
zbytkový cukr: sladké
Položka byla vyprodána…

Vinařství bylo založeno v roce 1964 - nejprve jako spolek vinařů z okolí vesnice Palmela, kteří již nechtěli své hrozny pouze přeprodávat, ale vyrábět víno, nad jehož kvalitou budou mít plnou kontrolu. V 90. letech se vinařství stalo majetkem rodiny Cardoso, jedné z nejvýznamnějších vinařských rodin regionu. Ta začala do vinařství investovat nejen finance, ale také své mnohaleté zkušenosti s výrobou vín té nejvyšší kvality. Dnes má toto vinařství renomé nejen ve výrobě tichých vín, ale také vína, které je symbolem regionu Setúbal – místního fortifikovaného moscatelu.