QG Loureiro 2022 (bílé víno / Vinho Verde)

263 Kč 350,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Vinho Verde
typ vína: polosuché bílé víno
odrůdy: Loureiro
aroma: med, citrusy, bylinky
 
ocenění
  • Mundus Vini - Gold 2022
  • Concours Mondial de Bruxelles - Gold Medal 2015
 objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 11,5 %
obsah kyselin: 6,8 g/l
zbytkový cukr: 5,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

VINIFIKACE

Hrozny jsou sklizeny ručně do malých beden do maximální hmotnosti 25 kg a přesunuty do vinařství.Po pečlivém třídění putují hrozny do přístroje, který oddělí stopky od bobulí a bobule následně nadrtí. Po rozdrcení putují hrozny do macerační kádě, kde zůstanou několik hodin v závislosti na každé odrůdě a snaze o co nejlepší aromatickou extrakci u každé z nich. Po vylisování pak zůstane mošt v kádi 3 dny při teplotě 8 °C. Poté se mošt očistí, naočkuje a nechá se 15 až 20 dní kvasit při kontrolované teplotě, dokud se většina cukrů nepřemění na alkohol. Na závěr se víno přesune do čistého tanku, kde zůstane při stejné teplotě a inertní až do začátku dalších procesů, jako je čiření, stabilizace a filtrace. 

CHARAKTER VÍNA

Toto Loureiro vás osvěží lehkým perlením a medově citrusovým aroma s podtóny bylin podobně, jako chladný déšť v horkém létě. Dobře vyvážená kyselina a mineralita přispívají k čistému, trvalému závěru.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvělé v kombinaci s předkrmy, saláty, rybami, mořskými plody, treskou, těstovinami a bílým masem nebo italskou a asijskou kuchyní.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNA
barva: bílé
region: Vinho Verde
typ: tiché, s jemným perlením
zbytkový cukr: polosuché

Vinařství Quinta de Gomariz se nachází v srdci regionu Vinho Verde – v podoblasti Rio Ave. Jeho rozloha je přibližně 17 ha. Celá oblast je vystavena vlivu mořských větrů z Atlantského oceánu, které se díky říčním údolím dostávají hluboko do vnitrozemí. Půdy jsou tu hlinité, s mírnou texturou a dobře odvodněné. Sluneční záření je zde natolik příznivé, že díky němu získávají hrozny zlatavou barvu a dosahují plné zralosti. Díky tomu všemu patří vína z vinařství Quinta de Gomariz ke špičce v této oblasti.