Tinto do Tareco 2021 (červené víno / Alentejo)

Značka: XXVI Talhas
429 Kč 572 Kč / 1 l
Čekáme na nový ročník
Položka byla vyprodána…

region: Alentejo
typ vína: suché červené víno, anfory
odrůdy: Trincadeira, Aragonês, Tinta Grossa
aroma: červené ovoce, balzamikové tóny
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 13 %
obsah kyselin6,10 g/L
zbytkový cukr0,5 g/L

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Aroma vína je plné červeného ovoce, lehkých balzamikových tónů a připomíná návštěvu vinného sklepa. V chuti je zakulacené, svěží a velmi atraktivní ve své jednoduchosti. Třísloviny jsou přítomné, ale zaoblené. Závěr v ústech je elegantní a dlouhý.

VINIFIKACE

Sklizeň hroznů z třicetileté vinice proběhla v září a hrozny při ní putovaly do malých bedýnek tak, aby se nepoškodily. Ve vinařství byly odstopkovány a jemně nadrceny. Fermentace a zrání proběhly při kontaktu se slupkami v tradičních hliněných amforách, tzv. talhas, po dobu 2 měsíců a bez jakékoliv kontroly teploty či přidaných kvasinek. Víno bylo filtrováno přirozenou formou skrze usazeniny v amfoře.    

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: vína z amfor
barva: červené
region: Alentejo
typ: tiché, naturální, amfora, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Techniku výroby vína v amforách ("talha“) přinesli do Portugalska Římané a ve vesnici Vila Alva se tato tradice dochovala v podobě domácího vína do dnešních dnů. Vinaři z XXVI Talhas však vrátili toto unikátní víno zpět na výslunní. Na smíšených vinicích pečují o desítky let staré keře, mezi kterými se dají nalézt ty nejvzácnější odrůdy Portugalska, a v zrenovovaném vinařství využívají 26 starobylých amfor. Ty dávají vzniknout unikátnímu vínu, jehož chu´t odkazuje k bohaté minulosti tohoto kraje.