Vila Santa Reserva 2021 (červené víno / Alentejo)

490 Kč 653,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Alentejo
typ vína: červené suché víno
odrůdyAragonez, Touriga Nacional, Syrah, Cabernet Sauvignon, Alicante Bouschet
aroma: zralé černé ovoce, koření
 
ocenění
  • Robert Parker - 91/100
  • Wine Enthusiast - 91/100
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 14 %
obsah kyselin: 6,1 g/l
zbytkový cukr: <4 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Intenzivní granátová barva. Aroma připomíná velmi zralé černé ovoce, které se krásně mísí s kořenitostí dřeva ze sudů. Elegantní a plné tělo s jemnými taniny. Velké, silné a plné víno.

VINIFIKACE

Sklizeň probíhá ručně do malých 15 kg beden. Hrozny jsou zbaveny stopek a lisovány tradičním šlapáním v mramorových kádích známých jako „lagares“, kde probíhá i fermentace. Poté jsou vína stočena do nerezových tanků, kde probíhá dlouhá postfermentační macerace. Poté víno zraje po dobu 12 měsíců v sudech z amerického a francouzského dubu starých 1-2 roky

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvěle si sedí nejen s žebírky a divočákem, ale i s hvězdami italské kuchyně jako je pizza nebo těstoviny s boloňskou omáčkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Alentejo
typ: tiché, bio, reserva
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.