La Rosa 2021 (červené víno / Douro)

Tip
438 Kč 584 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: červené suché víno
odrůdyTouriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Sousão a další odrůdy
aroma: lesní ovoce, švestky, bylinky
 
ocenění
  • Wine Enthusiast - 91/100
  • Revista Grandes Escolhas (Portugal) - 17/20 Good Choice 2021
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 14 %
obsah kyselin5,3 g/l
zbytkový cukr0,9 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

La Rosa Tinto je středně plné víno a díky své komplexnosti neuvěřitelně svůdné. Aroma je plné lesního ovoce, švestek a lehkých bylinných tónů. Díky mladým hladkým tříslovinám je víno skvělé samo o sobě i jako doplněk mnoha pokrmů.

VINIFIKACE

Vybrané hrozny byly ručně sklizeny a přeneseny v malých kbelících k třídícímu stolu, aby prošly ještě pečlivější druhou selekcí. Fermentace proběhla v nerezových kádích. Víno zrálo po dobu 12 měsíců ve francouzských dubových sudech a lahvování proběhlo v únoru 2020. Výtečná struktura vína zajistí, že bude skvěle zrát i v láhvi po mnoho dalších let.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvělé v kombinaci s legendární portugalskou treskou, stejně jako s různými druhy masa, ratatouille, kari či kořeněnými jídly.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.