La Rosa 2022 (bílé víno / Douro)

Novinka
341 Kč 454,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Douro
typ vína: bílé suché víno
odrůdyCódega de Larinho, Viosinho, Gouveio a směs dalších (Arinto, Rabigato)
aroma: bílé ovoce, bylinky, tropické ovoce
 
ocenění
  • Robert Parker - 90/100
  • Revista Grandes Escolhas (Portugal) - 17/100 Good Choice 2021
objem0,75 l
obsah alkoholu13 %
obsah kyselin: 5,6 g/l
zbytkový cukr: 0,6 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Podmanivé víno se světle zlatavou barvou. Ve vůni nalezneme šťavnaté aroma bílého ovoce (jablka, hrušky), bylinek a tropického ovoce. V chuti hladké, na patře vyvážené a elegantní, spojující zralé ovoce s lehkým a svěžím závěrem.

VINIFIKACE

Vybrané hrozny byly ručně sklizeny a přeneseny v malých kbelících k třídícímu stolu, aby prošly ještě pečlivější druhou selekcí. Po lehkém rozdrcení putují hrozny přímo do fermentačních kádí s regulovanou teplotou, což napomáhá procesu extrakce. Tam jsou částečně fermentovány a před plněním do lahví zraje část vína v sudech a část v nerezových tancích. Lahvováno v únoru 2020.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Pikniky, tapas nebo třeba lehčí varianty ryb a mořských plodů.

Doplňkové parametry

Kategorie: bílá & oranžová vína
barva: bílé
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.