La Rosa Reserva 2018 (červené víno / Douro)

1 036 Kč 1 381,33 Kč / 1 l
Skladem (5 ks)
region: Douro
typ vína: červené suché víno
odrůdyTouriga Nacional a směs odrůd ze starých vinic (40 %)
aroma: zralé ovoce, švestky, koření
 
ocenění
  • Robert Parker - 95/100 
  • Wine Enthusiast - 94/100 Cellar Selection
objem: 0,75 l
obsah alkoholu14,5 %
obsah kyselin5,6 g/l
zbytkový cukr0,6 g/l
 
doprava: pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Aroma vína je zpočátku spíše uzavřené a strohé, ale ve sklenici se rychle otevírá do zralého ovoce (zejména švestky) a koření. V ústech je La Rosa Reserva energické a plné víno s krásnou chutí, která naplní zejména střed úst. Má dlouhý a lahodný závěr s dokonalou kombinací vyzrálého taninu a svěží kyselinky.

VINIFIKACE

Vybrané hrozny byly ručně sklizeny a přeneseny v malých kbelících k třídícímu stolu, aby prošly ještě pečlivější druhou selekcí. Šlapáno „postaru“ v tradičních žulových kádích, tzv. lagares, večer před přesunem do nerezových tanků k fermentaci. Víno zrálo po 20 měsíců ve francouzských dubových sudech. Lahvováno v listopadu 2020. Stejně jako ostatní ročníky, i tomuto 2018 budou roky v láhvi jen svědčit.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvělé v kombinaci s legendární portugalskou treskou, stejně jako s různými druhy masa, ratatouille, kari či kořeněnými jídly.

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Douro
typ: tiché, reserva, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.