Marquês de Borba Vinhas Velhas 2021 (červené víno / Alentejo)

556 Kč 741,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Alentejo
typ vína: červené suché víno
odrůdyAlicante Bouschet, Aragonez, Castelão, Syrah ze starých keřů
aroma: černé ovoce, eukalyptové listy, koření
 
ocenění
  • Wine Enthusiast - 92/100  Editor´s choice 
  • Concurso Vinhos de Portugal - Gold Medal 2022
objem0,75 l
obsah alkoholu: 14,5 %
obsah kyselin: 5,4 g/l
zbytkový cukr: <4 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

CHARAKTER VÍNA

Intenzivní granátová barva. Skvělé koncentrace aroma černého ovoce, eukalyptových listů a podtónů koření ze zrání v sudech. Plné tělo se sametovými tříslovinami.

VINIFIKACE

Sklizeň probíhá ručně do malých beden do max. hmotnosti 15 kg. Hrozny se odstopkují a projdou třídicím stolem pro výběr těch nejlepších bobulí. Poté jsou rozdrceny a putují do mramorových kádí, tzv. „lagares“, kde jsou šlapány po dobu 4 až 5 dnů. Následně přechází do nerezových tanků k dokončení alkoholového kvašení a 12 měsíců zrají v sudech z francouzského a amerického dubu.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Jehněčí maso, grilované červené maso, těstoviny s pikantními a hutnými omáčkami, těstoviny, pizza.

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Alentejo
typ: tiché, reserva, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.