Marquês de Marialva Blanc de Noirs Baga Brut (šumivé víno / Bairrada)

382 Kč 509,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Bairrada
typ vína: bílé suché šumivé víno
odrůdy: Baga
aroma: marmeláda, džem z červeného ovoce, černý rybíz, třtinová melasa
 
ocenění
  • Mundus Vini - Gold Medal 2022
  • Berliner Wien Trophy - Gold Medal 2020
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 12,5 %
obsah kyselin: 6,1 g/l
zbytkový cukr: 5,5 g/l
 
doprava: pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno s vůní marmelády, džemu z červeného ovoce, černého rybízu a třtinové melasy. V ústech je ovocné s elegantní pěnou, mírnou svěžestí a dlouhou vytrvalostí.

VINIFIKACE

Hrozny prošly celkovým odstopkováním, jemným lisováním a přirozenou statickou dekantací. Bylo použito 30 % volně odtékající šťávy. Alkoholová fermentace proběhla při 18 °C, druhá fermentace, vzhledem ke klasické metodě zpracování, v láhvi. Víno zrálo minimálně 18 měsíců na kalech a po odkalení ještě další měsíc.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Ideální doprovod lehčích pokrmů středomořské kuchyně na bázi ryb a bílého masa, stejně jako nepálivých pochoutek z indické, čínské a africké kuchyně. Skvěle si sedí i s vaječnými dezerty, které jsou tradiční součástí portugalské kuchyně. Podávejte při 6-8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: šumivá vína
barva: bílé
region: Bairrada
typ: šumivé
zbytkový cukr: brut
objem: 0,75 l

Psal se rok 1954, když se vinaři z vesnice Cantanhede v portugalském regionu Bairrada sešli, aby založili vinařství Adega de Cantanhede. Po letech růstů i stagnací bylo vinařství v roce 2010 revitalizováno a ke spolupráci přizván hvězdný enolog Osvaldo Amado. Ač se jedná o vinařské družstvo, pod taktovkou Osvalda Amada sbírají jeden úspěch za druhým, jak s víny šumivými, pýchou regionu Bairrada, tak i s víny tichými.