Mestre Daniel 2020 (červené víno / Alentejo)

Značka: XXVI Talhas
589 Kč 785,33 Kč / 1 l
Čekáme na nový ročník
Položka byla vyprodána…

region: Alentejo
typ vína: suché červené víno z amfory
odrůdy: Trincadeira, Aragonez, Tinta Grossa
aroma: zralé ovoce, zavařenina, pryskyřice
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 13 %
obsah kyselin5,90 g/l
zbytkový cukr0,6 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Aroma vína spojuje tóny zralého ovoce a zavařeniny s podtóny pryskyřice z vnitřní izolace amfory. Třísloviny jsou jemné a závěr elegantní a dlouhý.

VINIFIKACE

Sklizeň hroznů z třicetileté vinice proběhla od srpna do září. Vybrané hrozny při ní putovaly do malých bedýnek tak, aby se nepoškodily. Ve vinařství byly odstopkovány a jemně nadrceny. Fermentace a zrání proběhly při kontaktu se slupkami v tradičních hliněných amforách, tzv. talhas, po dobu 2 měsíců, bez jakékoliv kontroly teploty či přidaných kvasinek. Na den sv. Martina, kdy se začalo z amfor stáčet mladé víno, se vybraly ty, jejichž víno mělo největší potenciál k dalšímu zrání. V nich pak víno dozrálo dalších 5-6 měsíců.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: vína z amfor
barva: červené
region: Alentejo
typ: tiché, naturální, amfora, Vinhas Velhas / staré keře
objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Techniku výroby vína v amforách ("talha“) přinesli do Portugalska Římané a ve vesnici Vila Alva se tato tradice dochovala v podobě domácího vína do dnešních dnů. Vinaři z XXVI Talhas však vrátili toto unikátní víno zpět na výslunní. Na smíšených vinicích pečují o desítky let staré keře, mezi kterými se dají nalézt ty nejvzácnější odrůdy Portugalska, a v zrenovovaném vinařství využívají 26 starobylých amfor. Ty dávají vzniknout unikátnímu vínu, jehož chu´t odkazuje k bohaté minulosti tohoto kraje.