Palmela 1964 Grande Reserva 2019 (červené víno / Setúbal)

1 264 Kč 1 685,33 Kč / 1 l
Skladem (1 ks)
region: Setúbal
typ vínasuché červené víno
odrůdy: Castelão, Touriga Nacional, Cabernet Sauvignon
aroma: ovoce, květiny
 
ocenění
  • Revista Grandes Escolhas - Top 10 Setubal Region 2022
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 14,5 %
obsah kyselin: 4,5 g/l
zbytkový cukr: <2 g/l
 
doprava: Pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Velmi dobře odráží terroir setúbalského městečka Pamela, kde ploché písčité oblasti umožňují královské odrůdě místního regionu Castelão vyjádřit veškerou svou plnost. V tomto víně se prezentuje výraznými tříslovinami a intenzivní kyselinkou, zatímco Touriga Nacional dodává vínu intenzivním a výbušným způsobem aroma květin a ovoce. Klasickou portugalskou dvojici doplňuje Cabernet Sauvignon – ten vínu dodává hlubokou barvu a dobrou strukturu. Tato Grande reserva je opravdu velké víno plné charakteru a osobnosti.

VINIFIKACE

Sklizeň proběhla manuálně a hned poté byly pečlivě vybrány ty nejlepší bobule k dalšímu zpracování. Samotné fermentaci předcházela prodloužená macerace, samotná fermentace proběhla v mechanickém šlapacím mlýnu při kontrolované teplotě. Následovalo 16timěsíční zrání v sudech z francouzského dubu.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvěle souzní s červenými masy, kořeněnými jídly a plnotučnými sýry. Podávejte při teplotě 16 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Setúbal
typ: tiché, grande reserva / reserva velha
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Vinařství bylo založeno v roce 1964 - nejprve jako spolek vinařů z okolí vesnice Palmela, kteří již nechtěli své hrozny pouze přeprodávat, ale vyrábět víno, nad jehož kvalitou budou mít plnou kontrolu. V 90. letech se vinařství stalo majetkem rodiny Cardoso, jedné z nejvýznamnějších vinařských rodin regionu. Ta začala do vinařství investovat nejen finance, ale také své mnohaleté zkušenosti s výrobou vín té nejvyšší kvality. Dnes má toto vinařství renomé nejen ve výrobě tichých vín, ale také vína, které je symbolem regionu Setúbal – místního fortifikovaného moscatelu.