Passagem Reserva 2019 (bílé víno / Douro)

499 Kč 665,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Douro
typ vína: bílé suché víno
odrůdyViosinho, Rabigato, Gouveio
aroma: bílé ovoce, hrozny, křemen
 
ocenění
  • Revista Grandes Escolhas (Portugal) - 17/100
  • Wine Enthusiast - 90/100
objem0,75 l
obsah alkoholu:13 %
obsah kyselin5,7 g/l
zbytkový cukr: 0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Výrazné aroma, bílé ovocné tóny vinných slupek a křemene vytvářejí decentní a elegantní buket. V chuti je víno výraznější, bohaté a vyvážené, s vynikající kyselinkou a délkou. Toto víno velmi dobře zraje.

VINIFIKACE

Vybrané hrozny byly ručně sklizeny a přeneseny v malých kbelících k třídícímu stolu, aby prošly ještě pečlivější druhou selekcí. Fermentováno v nerezových kádích s třídenním kontaktem se slupkou. Víno zrálo po dobu 8 měsíců v sudech z francouzského dubu Allier. Lahvováno v květnu 2020.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvěle ladí s hřebenatkami a mořskými plody nebo například s grilovaným kuřetem.

Doplňkové parametry

Kategorie: bílá & oranžová vína
barva: bílé
region: Douro
typ: tiché, reserva
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.