QG Alvarinho 2022 (bílé víno / Vinho Verde)

349 Kč 465,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Vinho Verde
typ vína: suché bílé víno
odrůdy: Alvarinho
aroma: ovoce, květiny, citrusy
 
ocenění
  • Wine & Degustation (Czechia) - 5/5 Best Buy 2022
  • Mundus Vini - Gold 2022
objem0,75 l
obsah alkoholu: 13,5 %
obsah kyselin: 5,5 g/l
zbytkový cukr: 6,4 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

VINIFIKACE

Hrozny jsou sklizeny ručně do malých beden do maximální hmotnosti 25 kg a přesunuty do vinařství.Po pečlivém třídění putují hrozny do přístroje, který oddělí stopky od bobulí a bobule následně nadrtí. Po rozdrcení putují hrozny do macerační kádě, kde zůstanou několik hodin v závislosti na každé odrůdě a snaze o co nejlepší aromatickou extrakci u každé z nich. Po vylisování pak zůstane mošt v kádi 3 dny při teplotě 8 °C. Poté se mošt očistí, naočkuje a nechá se 15 až 20 dní kvasit při kontrolované teplotě, dokud se většina cukrů nepřemění na alkohol. Na závěr se víno přesune do čistého tanku, kde zůstane při stejné teplotě a inertní až do začátku dalších procesů, jako je čiření, stabilizace a filtrace. 

CHARAKTER VÍNA

Toto víno získané z odrůdy Alvarinho, jedné z nejoceňovanějších v regionu, má jasnou citrusovou barvu. Vůně je živá s květinově-ovocnými nuancemi v jedinečné harmonii chuti a svěžesti.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Obecně velmi dobrá volba pro předkrmy. Díky vytrvalost chuti této odrůdy si víno skvěle sedí s pokrmy z ryb a mořských plodů, saláty, drůbeží a orientální kuchyní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinho Verde
barva: bílé
region: Vinho Verde
typ: tiché
zbytkový cukr: suché

Vinařství Quinta de Gomariz se nachází v srdci regionu Vinho Verde – v podoblasti Rio Ave. Jeho rozloha je přibližně 17 ha. Celá oblast je vystavena vlivu mořských větrů z Atlantského oceánu, které se díky říčním údolím dostávají hluboko do vnitrozemí. Půdy jsou tu hlinité, s mírnou texturou a dobře odvodněné. Sluneční záření je zde natolik příznivé, že díky němu získávají hrozny zlatavou barvu a dosahují plné zralosti. Díky tomu všemu patří vína z vinařství Quinta de Gomariz ke špičce v této oblasti.