QG Padeiro 2021 (růžové víno / Vinho Verde)

272 Kč 362,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Vinho Verde
typ vína: polosuché růžové víno
odrůdy: Padeiro
aroma: lesní a tropické ovoce
 
ocenění
  • Mundus Vini - Silver Medal 2020
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 12 %
obsah kyselin: 5,7 g/l
zbytkový cukr: 8,4 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno růžové barvy s bohatou ovocnou vůní, ve které se mísí aroma lesního s tropickým ovocem. Na patře je velmi elegantní, s diskrétní kyselinkou a stejně ovocné jako ve vůni. V závěru jemné a krásně zakulacené.

VINIFIKACE

Hrozny jsou sklizeny ručně do malých beden do maximální hmotnosti 25 kg a přesunuty do vinařství.Po pečlivém třídění putují hrozny do přístroje, který oddělí stopky od bobulí a bobule následně nadrtí. Po rozdrcení putují hrozny do macerační kádě, kde zůstanou několik hodin v závislosti na každé odrůdě a snaze o co nejlepší aromatickou extrakci u každé z nich. Po vylisování pak zůstane mošt v kádi 3 dny při teplotě 8 °C. Poté se mošt očistí, naočkuje a nechá se 15 až 20 dní kvasit při kontrolované teplotě, dokud se většina cukrů nepřemění na alkohol. Na závěr se víno přesune do čistého tanku, kde zůstane při stejné teplotě a inertní až do začátku dalších procesů, jako je čiření, stabilizace a filtrace.  

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Víno může být skvělým doprovodem studených předkrmů, salátů, ryb a mořských plodů včetně chobotnice, pokrmů z bílého masa a všeobecně středomořské kuchyně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinho Verde
barva: růžové
region: Vinho Verde
typ: tiché
zbytkový cukr: polosuché

Vinařství Quinta de Gomariz se nachází v srdci regionu Vinho Verde – v podoblasti Rio Ave. Jeho rozloha je přibližně 17 ha. Celá oblast je vystavena vlivu mořských větrů z Atlantského oceánu, které se díky říčním údolím dostávají hluboko do vnitrozemí. Půdy jsou tu hlinité, s mírnou texturou a dobře odvodněné. Sluneční záření je zde natolik příznivé, že díky němu získávají hrozny zlatavou barvu a dosahují plné zralosti. Díky tomu všemu patří vína z vinařství Quinta de Gomariz ke špičce v této oblasti.