Quinta de la Rosa LBV (Late Bottled Vintage) 2017 Port 0,5 l (portské víno / Douro)

481 Kč 962 Kč / 1 l
Skladem (4 ks)
region: Douro
typ vína: fortifikované/dolihované víno, portské, LBV (Late Bottled Vintage)
odrůdyTouriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz
aroma: sladké ovoce, třešňový likér, kakao, káva
 
ocenění
  • Wine Enthusiast - 91/100
  • Revista dos Vinhos (Portugal) - 17/20
objem: 0,5 l
obsah alkoholu:19,8 %
obsah kyselin: 4 g/l
zbytkový cukr: 86 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Neuvěřitelně komplexní aroma s tóny třešňového likéru, kakaa a kávy. Velmi bohatá a plná chuť s podmanivou sladkostí ovoce. Lahodné taniny dodávají tomuto elegantnímu LBV strukturu a dlouhý zářivý závěr.

VINIFIKACE

Pečlivě vybrané hrozny byly sklizeny ručně a dále v malých kbelících přeneseny k třídícímu stolu, aby prošly další kontrolou a výběrem jen těch nekvalitnějších bobulí. Na rozdíl od klasických vín se u portského při maceraci ponechávají stopky, aby dodaly vínu strukturu. Hrozny podstupují několikadenní šlapání v „lagares“ – tradičních žulových kádích, během kterého začaly kvasit. Následně se do vína přidává brandy, aby se proces fermentace zastavil, a víno se nechává zrát ve starých dubových sudech typu Tonel (6-10 tis. litrů) po dobu 4 let. Naše LBV 2016 (late bottled vintage, tedy pozdně lahvovaný ročník) je vysoce kvalitní portské z těch nejlepších vín roku 2016.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Stařené hovězí, uzrálé sýry jako např. Stilton nebo dezerty s tmavými bobulemi či čokoládou.

Doplňkové parametry

Kategorie: portská vína
barva: ruby
region: Douro
typ: fortifikované, portské, LBV (late bottled vintage)
zbytkový cukr: sladké
objem: 0,5 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.