Uivo Curtido 2021 (oranžové víno / Douro)

472 Kč 629,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Douro
typ vína: suché oranžové víno
odrůdy: Moscatel Galego Branco
aroma: růže, liči, mandarinka
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu10,5 %
obsah kyselin5,6 g/l
zbytkový cukr<0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno s intenzivní zakalenou žlutou barvou a koncentrovanou vůní plnou okvětních lístků růže, liči a mandarinky. Chuť je plná, s trochou tříslovin a střední kyselinou, což vede ke krásnému dlouhému závěru. 

VINIFIKACE

Vinice stará přibližně 40 let se nachází v průměrné nadmořské výšce 600 m n. m., na půdách z břidličného a žulového podloží.

Sklizeň proběhla na začátku září a hrozny byly sbírány ručně. Po sklizni putovaly celé trsy hroznů do betonových kádí, bez mechanického lisování. Macerace na slupkách trvala 4 měsíce. Finální lisování nastalo v lednu následujícího roku. Víno je bez přídavku SO2 a bez čiření či filtrace. Tento ročník byl lahvován v únoru 2021.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Víno podávejte vychlazené na 10 až 12 °C. Komplexní a tajemné víno s velmi dobrou strukturou, které si nejlépe vychutnat s pokrmy s intenzivnější chutí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: naturální vína
barva: oranžové
region: Douro
typ: tiché, naturální, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.