Uivo Moscatel Galego 2021 (bílé víno / Douro)

410 Kč 546,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Douro
typ vínasuché bílé víno
odrůdyMoscatel Galego Branco
aroma: růže, liči, tropické ovoce, máta, chřest
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu12 %
obsah kyselin7,4 g/l
zbytkový cukr<0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno citrónově žluté barvy s bujným aroma, ve kterém dominují květinové tóny růží a liči společně se svěžími tóny tropického ovoce a špetkou máty peprné a chřestu. V ústech je víno. 

VINIFIKACE

Vinice se nachází v průměrné nadmořské výšce 600 m n. m., na půdách z břidličného a žulového podloží.

Sběr hroznů z vinice staré cca 30 let proběhlo ručně začátkem září. Následovalo šetrné lisování celých trsů v pneumatickém lisu s následnou fermentací v nerezových kádích za kontrolované teploty. Víno zrálo 6 měsíců na jemných kalech v betonové kádi. Tento ročník byl lahvován v únoru 2021.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Mladé a svůdné víno pro teplejší část roku. Mělo by být podáván dobře vychlazené na 6 až 8 °C. Perfektní jako aperitiv nebo ke grilovaným rybám, mořským plodům, těstovinám nebo čerstvým salátům.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: naturální vína
barva: bílé
region: Douro
typ: tiché, naturální, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.