Uivo PT NAT Rosé 2021 (šumivé víno / Douro)

492 Kč 656 Kč / 1 l
Skladem (2 ks)

region: Douro
typ vína: růžové šumivé víno typu pét-nat
odrůdyPinot Noir
aroma: maliny, květy pomerančovníku, višně, pepř
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu11 %
obsah kyselin6,5 g/l
zbytkový cukr: 1,3 g/l
 
doprava: pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Okouzlující bledá lososově růžová barva. Jemné tóny malin, květů pomerančovníku, višní a trošky čerstvého pepře. V ústech je tento pét-nat osvěžující, se silným minerálním charakterem, téměř slaný. Živá kyselina prodlužuje dochuť vína.

VINIFIKACE

Vinice stará přibližně 18 let s odrůdou Pinot Noir se nachází v průměrné nadmořské výšce 600 m n. m., na půdách z břidličného a žulového podloží.

Sklizeň vybraných hroznů proběhla na konci srpna a po ní byly hrozny lisovány. Toto šumivé víno typu pét-nat bylo vyrobeno ancestrální metodou, tedy prošlo jedinou fermentací, bez přídavku kvasinek či cukrů. Tento ročník se lahvoval v říjnu 2021, částečné odkalení (neboli dégorgement) proběhlo v lednu 2022.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Podávejte vychlazené na 6 až 8 °C. Elegantní víno, které je možné vychutnat si samo o sobě v horkém letním dni i v kombinaci s delikátními rybami či mořskými plody.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: šumivá vína
barva: růžové
region: Douro
typ: šumivé, naturální, pét-nat
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.