Uivo Vinhas Velhas 2018 (červené víno / Douro)

509 Kč 678,67 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)

region: Douro
typ vína: suché červené víno
odrůdyhrozny ze starých keřů (70 a více let), s velkou rozmanitostí původních, více jak 20 odrůd, mezi nimi např. Tinta Barroca, Tinta Roriz, Rufete
aroma: červené a černé bobule, koření
 
ocenění
  • Revista de Vinhos (Portugal) - 17,5/20  Highly Recommended (harvest 2017)
objem: 0,75 l
obsah alkoholu13 %
obsah kyselin5,4 g/l
zbytkový cukr<0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Ve vůni vyniká červené i černé bobule a koření. Díky působivé koncentraci ovoce zůstává chuť vína v ústech dlouho. Třísloviny jsou měkké a dobře integrované, dávají vínu pevnou strukturu, aniž by bylo příliš suché. To vše je podpořeno decentní kyselinkou.

VINIFIKACE

Vinice se nachází v nadmořských výškách mezi 500-600 mn. m., na půdách z břidličného a žulového podloží. Keře jsou staré více jak 70 let a neuvěřitelně rozmanité v zastoupení původních odrůd, kterých je tu přes 20 druhů (zejména Tinta Barroca, Tinta Roriz a Rufete).

Sklizeň hroznů proběhla ručně v září a říjnu. Hrozny byly odstopkovány z přibližně 65 % a při minimálním nadrcení prošly dlouhou fermentací v malých kádích, tzv. lagarech. Postfermentační macerace probíhala 3 měsíce, následovaná malolaktickou fermentací v sudech z francouzského dubu a kaštanu (z 15 % v sudech nových). V závěru víno zrálo v sudu 36 měsíců. Tento ročník byl lahvován v únoru 2020.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Elegantní a jedinečné víno, věrné svému původu. Ideální k pokrmům s intenzivní chutí. Podávejte při teplotě 16 až 18 °C, doporučujeme dekantovat.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: naturální vína
barva: červené
region: Douro
typ: tiché, naturální, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.