Duorum Colheita 2020 (červené víno / Douro)

490 Kč 653,33 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: červené suché víno
odrůdy: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz
aroma: ostružiny, sušené švestky, cassis, fialky, koření
 
ocenění
  • James Suckling - 91/100
  • Vinium Wine Cimpetition - 92/100  
objem0,75 l
obsah alkoholu14 %
obsah kyselin5,4 g/l
zbytkový cukr: 0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Sytě červená barva s fialovými podtóny. Svěží a komplexní vůně, v níž dominuje zralé černé ovoce – ostružiny, sušené švestky a cassis, společně s tóny fialek a koření, které přináší zrání v sudech. V chuti plné, s dobře vyváženými kyselinami, pevnými a zralými taniny. Elegantní, dlouhý a vytrvalý závěr.

VINIFIKACE

Ručně do malých přepravek po 15 kg. Hrozny jsou poté odstopkovány a šetrně rozdrceny v nerezových žlabech robotizovaným šlapáním. Předfermentační macerace probíhá při nízké teplotě a následná fermentace v nerezových tancích při kontrolované teplotě do max. 28 °C. Víno zraje v sudech z francouzského dubu o objemu 225 až 300 litrů po dobu 12 měsíců. Z 30 % se jedná o nové dubové sudy, ze 70 % sudy staré 2 až 3 roky.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Ideální doprovod k červeným masům, roastbeefu a grilovaným masům.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNA
barva: červené
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.