Quinta de la Rosa 10 Yrs Old Tawny Port 0,5 l (portské víno / Douro)

733 Kč 1 466 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: fortifikované/dolihované víno, portské, tawny
odrůdyTouriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz
aroma: sušené ovoce, zejm. sušené meruňky a fíky, med, mandle, pomerančová kůra
 
ocenění
  • James Suckling - 95/100
  • Berliner Wien Trophy - Gold Medal 2019
objem: 0,5 l
obsah alkoholu:19,5 %
obsah kyselin: 3,82 g/l
zbytkový cukr: 95-110 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Stejně jako všechna portská vína z Quinta de la Rosa, i jejich 10tileté Tawny je fermentováno o něco déle, aby získalo sušší závěr. Brandy je s vínem perfektně sjednocena. Můžete očekávat chuťový koktejl plný tónů sušeného ovoce, zejména sušených meruněk a fíků, dále medu, mandlí a pomerančové kůry.

VINIFIKACE

Pečlivě vybrané hrozny byly sklizeny ručně a dále v malých kbelících přeneseny k třídícímu stolu, aby prošly další kontrolou a výběrem jen těch nekvalitnějších bobulí. Tonel 12 je doslova ponořený do historie. Každý rok se vybere malé množství špičkových portských vín, která se nechají zrát ve starých 550litrových dubových sudech. Po (v průměru) 10 letech jsou tato portská pečlivě namíchána a lahvována.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Báječné samo o sobě, ať už vychlazené v létě nebo při pokojové teplotě v zimě. Delikatesa ve spojení se štrúdlem, britskými mince pies nebo třeba s pomerančovo-čokoládovým dezertům.

Doplňkové parametry

Kategorie: portská vína
barva: tawny
region: Douro
typ: fortifikované, portské, reserva, 10 leté / anos / years old
zbytkový cukr: sladké
objem: 0,5 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.