Quinta de la Rosa Lote N. 601 Ruby Reserve Port 0,75 l (portské víno / Douro)

435 Kč
Skladem (5 ks)

region: Douro
typ vína: fortifikované/dolihované víno, portské, ruby
odrůdyTouriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz
aroma: černé třešně, lesní ovoce
 
ocenění
  • Wine Spectator - 88/100
objem: 0,75 l
obsah alkoholu:19,5 %
obsah kyselin3,8 g/l
zbytkový cukr: 100-110 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Mladé a zářivé, s lahodnými černými třešněmi a lesním ovocem v chuti, překvapivým tělem a dlouhým sušším závěrem. Lehčí styl portského, které skvěle funguje coby aperitiv, doprovod dezertů nebo jako součást koktejlů.

VINIFIKACE

Pečlivě vybrané hrozny byly sklizeny ručně a dále v malých kbelících přeneseny k třídícímu stolu, aby prošly další kontrolou a výběrem jen těch nekvalitnějších bobulí. Lisování šťávy probíhá tak, že hrozny podstoupí několikadenní šlapání v tradičních kamenných kádích zvaných „lagares“, během kterého začnou kvasit. Na rozdíl od výroby vín se u portského nechávají stopky v kontaktu s hrozny mnohem déle, aby dodaly vínu strukturu. V určitém stupni fermentace se pevné části odstraní a kvašení se zastaví přimícháním brandy. Každý rok je část speciálně vybraného portského oddělena proto, aby zrála v průměru 3-4 roky v obřích sudech, tzv. tonelech a po namíchání nalahvována jako vyhlášené Lote n. 601 Ruby Reserve.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Ruby jako součást koktejlu perfektně doprovodí jakékoliv chu´ovky. Skvěle si sedne s uzenými masy, s dezerty z piškotového těsta (dorty, rolády) nebo třeba s tradičním portugalským dezertem Pão de Ló.

Doplňkové parametry

Kategorie: Quinta de la Rosa
barva: ruby
region: Douro
typ: fortifikované, portské, 3 leté / anos / years old
zbytkový cukr: sladké
objem: 0,75 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.