Quinta de la Rosa Tawny Port 0,5 l (portské víno / Douro)

387 Kč 774 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: fortifikované/dolihované víno, portské, tawny
odrůdy:Touriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz
aroma: ořechy, karamel
 
ocenění
  • Wine Spectator - 88/100
objem: 0,5 l
obsah alkoholu:19,5 %
obsah kyselin4 g/l
zbytkový cukr: 100-110 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Díky vysoce kvalitním hroznům, které se používají k výrobě tohoto tawny, má víno o něco tmavší barvu než ostatní portská stejného typu. V chuti nabízí krásné lehké tóny ořechů a karamelu, stejně jako svěžest, mineralitu a suchý závěr typický pro portská z Quinty de a Rosa.

VINIFIKACE

Pečlivě vybrané hrozny byly sklizeny ručně a dále v malých kbelících přeneseny k třídícímu stolu, aby prošly další kontrolou a výběrem jen těch nekvalitnějších bobulí. Lisování šťávy probíhá tak, že hrozny podstoupí několikadenní šlapání v tradičních kamenných kádích zvaných „lagares“, během kterého začnou kvasit. Na rozdíl od výroby vín se u portského nechávají stopky v kontaktu s hrozny mnohem déle, aby dodaly vínu strukturu. V určitém stupni fermentace se pevné části odstraní, kvašení se zastaví přimícháním brandy a portské se přemístí do 550litrových sudů ke zrání. Výsledné tawny se smíchá z portských, která zrála po dobu minimálně tří let, aby rok od roku vykázalo stejné vlastnosti.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Ideální doplněk sušenkám s čokoládou, tvarohovému nebo pekanovému koláči.

Doplňkové parametry

Kategorie: portská vína
barva: tawny
region: Douro
typ: fortifikované, portské, 3 leté / anos / years old
zbytkový cukr: sladké
objem: 0,5 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.