Quinta de la Rosa White Extra Dry Port 0,5 l (portské víno / Douro)

387 Kč 774 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: fortifikované/dolihované víno, portské, bílé
odrůdyViosinho, Gouveia, Rabigato, Malvasia Fina
aroma: exotické ovoce, zralá hruška
 
ocenění
  • Jancis Robinson - 17,5/20
objem: 0,5 l
obsah alkoholu:19,5 %
obsah kyselin: 3 g/l
zbytkový cukr: 20-30 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Prvotřídní aperitiv s nádhernou jantarově-medovou barvou a exotickým ovocem s náznaky zralé hrušky v chuti. To vše při zachování dlouhého a pro vinařství Quinta de la Rosa tak typického suchého závěru.

VINIFIKACE

Pečlivě vybrané hrozny byly sklizeny ručně a dále v malých kbelících přeneseny k třídícímu stolu, aby prošly další kontrolou a výběrem jen těch nekvalitnějších bobulí. Celý proces výroby bílého portského začíná vylisováním hroznové šťávy pro výrobu pověstných bílých vín z tohoto vinařství. V průběhu fermentace, když začne stoupat pH, je přibližně 10 % objemu odčerpáno do nerezových tanků. Zde se fermentace zastaví přidáním brandy a portské pak zraje v 550litrových sudech. Výsledné portské z vinařství Quinta de la Rosa vzniká smícháním zásob, které zrály v průměru 2-3 roky.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Samostatně, vychlazené jako delikátní aperitiv. Úžasné jako doprovod bohatých paštik, foie gras, pražených mandlí a oliv. Společně s tonikem skvělé osvěžení v létě v podobě slavného koktejlu Portonic.

Doplňkové parametry

Kategorie: portská vína
barva: bílé
region: Douro
typ: fortifikované, portské, 3 leté / anos / years old
zbytkový cukr: sladké
objem: 0,5 l

Přímo v srdci regionu Douro leží vinařství Quinta de la Rosa, rodinný podnik se 100letou tradicí výroby vína. Až do 80. let byla veškerá produkce velkoobchodně prodávána tehdejším nejprestižnějším výrobcům portského vína. V roce 1988 však mladá dědička Sophia Bergqvist uvedla na trh své první portské a od té doby v Quinta de la Rosa vyrábí a lahvují vlastní víno – jak portské, tak i tiché. Vinařství hospodaří na 62 ha vinic s nejvyšší klasifikací A. Díky tomu jsou vína značky Quinta de la Rosa uznávána pro svou jedinečnost a výjimečnou kvalitu.