Tons de Duorum 2021 (červené víno / Douro)

261 Kč 348 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: suché červené víno
odrůdyTouriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz
aroma: čerstvé červené ovoce (jahody, ostružiny)
 
ocenění
  • James Suckling - 90/100
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 13,5 %
obsah kyselin: 4,5 g/l
zbytkový cukr: <4 g/l
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Barva vína je tmavě rubínová s fialovými podtóny. Vůně Intenzivní a dominuje v ní čerstvé červené ovoce jako jahody a ostružiny. V chuti je víno krásně zakulacené s dobře integrovanými vyzrálými tříslovinami. Výsledkem je svěží víno s jemným a elegantním závěrem.

VINIFIKACE

Hrozny jsou sklizeny ručně do malých beden po 15 kg. Po příjezdu do vinařství jsou hrozny odstopkovány a jemně rozdrceny. Poté prochází po dobu tří dnů předfermentační macerací při nízké teplotě 10-12 °C. Fermentace samotná probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě, která je nižší než 25 °C.  Víno následně zraje v nerezových tancích.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Skvělý doprovod k červeným masům nebo těstovinám s chuťově intenzivními omáčkami.

Doplňkové parametry

Kategorie: červená vína
barva: červené
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.