Tons de Duorum 2022 (růžové víno / Douro)

261 Kč 348 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: suché růžové víno
odrůdyTouriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz
aroma
 
ocenění
  • Wine Enthusiast - Best Buy 2021
objem: 0,75 l
obsah alkoholu: 12,5 %
obsah kyselin: 4,9 g/l
zbytkový cukr: 0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno světlé, lososově růžové barvy. Aroma je velice expresivní, plný zeleniny, divokých květů, ale také sena a bobulovitého ovoce, zejména černého rybízu. V stech je suché s jemnými tříslovinami, které pěkně ladí s osvěžující kyselinkou. Celkově velmi jemné a svěží růžové víno.

VINIFIKACE

Hrozny byly odpeckovány a odstopkovány, a poté jemně rozdrceny. Následovala studená macerace po dobu 12 až 24 hodin. Alkoholická fermentace probíhala při kontrolované teplotě 14-16 °C.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Ideální jako aperitiv nebo jako doprovod studených pokrmů. Obzvláště vyniká jako doprovod středomořských salátů či asijské kuchyně.

Doplňkové parametry

Kategorie: João Portugal Ramos
barva: růžové
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.