Tons de Duorum 2023 (bílé víno / Douro)

261 Kč 348 Kč / 1 l
Skladem (>5 ks)
region: Douro
typ vína: suché bílé víno
odrůdyViosinho, Rabigato, Verdelho, Arinto, Moscatel Galego Branco
aroma: tropické citrusové plody, květiny
 
ocenění
  • Jancis Robinson - Favourite Whites 2022
  • Wine Enthusiast - Best Buy 2020
objem: 0,75 l 
obsah alkoholu: 12,5 %
obsah kyselin: 5,9 g/l
zbytkový cukr: 0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Citrusově žlutá barva. Intenzivní aroma, kterému dominují tropické citrusové plody a květinové tóny. Víno s dobrou strukturou, dobře integrovanou kyselinkou a svěžím dlouhým závěrem.

VINIFIKACE

Sklizeň probíhá manuálně do malých beden po 15 kg. Po příjezdu do vinařství jsou hrozny zbaveny stopek a jemně rozdrceny. Poté následuje předfermentační macerace při nízké teplotě po dobu 12-24 hodin. Hrozny jsou následně slisovány a fermentovány při kontrolované teplotě mezi 14 a 16 °C.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Vynikající v kombinaci s grilovanými rybami, mořskými plody, bílým masem nebo jako aperitiv.

Doplňkové parametry

Kategorie: bílá & oranžová vína
barva: bílé
region: Douro
typ: tiché
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l

João Portugal Ramos začínal ve vinařském světě v 80. letech jako enolog a pomáhal zmodernizovat a zkvalitnit výrobu v těch nejznámějších vinařských domech té doby. V 90. letech se pak rozhodl nabyté zkušenosti zužitkovat a založit své vlastní vinařství. První domov našlo ve vesnici Estremoz v regionu Alentejo, dnes ale působí i v dalších třech vinařských oblastech, v Douru, Beiře a Vinho Verde. Vinařství João Portugal Ramos je známé produkcí terroirových vín – vín, která odráží povahu místa, ze kterého se rodí. Postaráno je i o budoucnost – jednomu z nejslavnějších portugalských vinařů dnes stojí po boku dvě z jeho pěti dětí – João Maria na vinici a Filipa v marketingovém oddělení.