Uivo PT NAT Branco 2021 (šumivé víno / Douro)

470 Kč 626,67 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
region: Douro
typ vína: bílé šumivé víno typu pét-nat
odrůdy: Alvarinho, Rabigato, Moscatel Galego Branco, Bical, Arinto
aroma: tropické ovoce, divoké květiny
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu11 %
obsah kyselin6,4 g/l
zbytkový cukr3,19 g/l
 
doprava: pro tento produkt je možné zvolit pouze osobní převzetí nebo dopravu službou Messenger

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Pét-nat světle žluté zakalené barvy s velmi jemnými bublinkami. Má bujnou vůni, plnou zralého tropického ovoce a divokých květin, středně plné tělo a jemnou přetrvávající kyselinku v chuti.

VINIFIKACE

Vinice se nachází v průměrné nadmořské výšce 600 m n. m., na půdách z břidličného a žulového podloží.

Sklizeň vybraných hroznů proběhla na začátku září a po ní byly hrozny lisovány. Toto šumivé víno typu pét-nat bylo vyrobeno ancestrální metodou, tedy prošlo jedinou fermentací, bez přídavku kvasinek či cukrů. Tento ročník se lahvoval v říjnu 2021, částečné odkalení (neboli dégorgement) proběhlo v lednu 2022.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Mladé a svůdné víno, vhodné zejména pro teplejší část roku. Podávejte vychlazené na 6 až 8 °C. Vychutnat si ho můžete samotné jako osvěžení v horkém letním dni nebo s delikátními rybami, mořskými plody či saláty.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: šumivá vína
barva: bílé
region: Douro
typ: šumivé, naturální, pét-nat
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.