Uivo Rabigato 2021 (bílé víno / Douro)

442 Kč 589,33 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

region: Douro
typ vínasuché bílé víno
odrůdy: Rabigato
aroma: bílé ovoce, grapefruit
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu12 %
obsah kyselin8,2 g/l
zbytkový cukr<0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Víno slámově žluté barvy s paletou delikátních vůní, ve které vyniká zejména bílé ovoce a tóny grapefruitu. V ústech je víno plné a osvěžující, s dlouhým, minerálně slaným závěrem.

VINIFIKACE

Vinice se nachází v průměrné výšce 500 m n. m., na půdách z břidličného a žulového podloží.

Sběr hroznů z vinice staré cca 20 let proběhla ručně začátkem září. Následovalo šetrné lisování v pneumatickém lisu s následnou fermentací v nerezových kádích za kontrolované teploty. Víno zrálo 6 měsíců na jemných kalech. Tento ročník byl lahvován v únoru 2021.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Víno s velkou gastronomickou všestranností, ideální k pokrmům z ryb, bílého masa nebo salátům. Nejlépe podávejte dobře vychlazené na 6 až 8 °C.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: naturální vína
barva: bílé
region: Douro
typ: tiché, naturální
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.