Uivo Renegado 2021 (růžové víno - ryšák / Douro)

433 Kč 577,33 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

region: Douro
typ vína: suché víno typu ryšák
odrůdyhrozny ze starých keřů (70 a více let) ve směsí z více jak 25 odrůd, bílých i červených, v poměru přibližně 50:50 %
aroma: červené ovoce, balamiko, toast
 
objem: 0,75 l
obsah alkoholu11,5 %
obsah kyselin5,2 g/l
zbytkový cukr<0,6 g/l

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTER VÍNA

Renegado má světle červenou, mírně zakalenou barvu. Jeho vůně je plná červeného ovoce, balzamikových tónů a velmi jemného praženého podtónu. V ústech je víno lehké a osvěžující s velmi hladkou kyselinkou. Je to extrémně pitelné chutné víno, které můžete pít dál a dál, aniž byste cítili váhu alkoholu.

VINIFIKACE

Vinice se nachází v průměrné nadmořské výšce 650 m n. m., na půdách z břidlicového a žulového podloží.

Sklizeň proběhla ručně v září. Byly při ní vybrány ty nejkvalitnější hrozny z vinice staré více jak 70 let, ve které jsou podle starých portugalských tradic zastoupeny bílé i červené odrůdy v poměru přibližně 50:50. Dosavadní genetické testy zjistili přítomnost minimálně 25 odrůd. Po sklizni byly trsy hroznů všech odrůd společně sešlapány v tradičních nádržích, tzv. lagarech, a macerovány po dobu 3 dnů. Následná fermentace proběhla v 5 % v již použitých sudech a v 95 % v betonových nádržích. Tento ročník byl lahvován v únoru 2021.

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Podávejte vychlazené na 15 až 18 °C. Ideální jako doprovod drůbeže, divoké drůbeže či bílých mas.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: naturální vína
barva: ryšák
region: Douro
typ: tiché, naturální, Vinhas Velhas / staré keře
zbytkový cukr: suché
objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Tiago Sampaio je mladý vinař, hlava i srdce projektu Folias de Baco, který založil v roce 2007. Doma v Portugalsku vystudoval klasické zemědělské inženýrství a pak získal titul PhD. z vinařství v Oregonu, hlavní oblastí výroby naturálních vín v USA. Tam Tiago přičichl k moderním přístupům výroby vína a propojil je se svými kořeny. Poté, co zdědil prastaré vinice po dědečkovi, začal pracovat na svém projektu Folias de Baco – novátorské kolekci naturálních vín, která přináší nečekaný a příjemně čerstvý vánek do portugalského vinařství.